Klimatyzatory

jaki klimatyzator najlepszy

W Polsce z roku na rok nawiedzają nas coraz większe upały. Pomimo, że ostatnio bardziej narzekamy na pogodę w okresie wakacyjnym, to jednak mieliśmy parę naprawdę męczących i upalnych dni. W sytuacji, kiedy przebywamy nad morzem lub nad jeziorem to jest to dla nas bardzo przyjemna okoliczność. Niestety, ale nasz punkt widzenia zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni, jeśli w tym czasie musimy siedzieć w pracy. W miastach temperatura jest zwykle o kilka stopni wyższa, niż pokazuje to termometr. Związane jest to z chociażby ogromną ilością sprzętów elektronicznych i pojazdów, które przecież oddają spore ilości ciepła. Warunki w pracy lub w domu mogą okazać się nie do wytrzymania, co znacząco osłabi naszą efektywność. Będziemy czuli się zmęczeni, słabi oraz źli z powodu kiepskiego samopoczucia. Warto zainwestować w klimatyzator, abyśmy uniknęli tych wszystkich nieprzyjemnych okoliczności.

Klimatyzacja do biura to obecnie już standard. Rzadko można znaleźć biuro, w którym nie byłoby włączonej klimatyzacji podczas afrykańskich upałów w naszym kraju. Jeśli w naszym biurze nadal nie ma klimatyzacji, powinniśmy grupowo porozmawiać o tym z naszym pracodawcą. Wysoka temperatura źle wpływa na wydajność pracowników, a to wiąże się ze zmniejszonymi przychodami w firmie. Skutki braku klimatyzacji mogą być znacznie wyższe, niż koszt tego urządzenia. Poza tym, jeśli temperatura w naszym biurze przekracza odpowiednią wartość to pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia nam darmowych napojów, co w konsekwencji okaże się również o wiele droższe niż zakup klimatyzatora.

Klimatyzacja – Wikipedia, wolna encyklopedia

Klimatyzacja – Wikipedia, wolna encyklopedia

Klimatyzacja – proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu) lub optymalne warunki dla określonego procesu przemysłowego (np. w przemyśle elektronicznym).

Source: pl.wikipedia.org/wiki/Klimatyzacja

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.